AKTUALNOŚCI

Fenomen PeWuKi

15 lutego 2019

Ponad 40 miłośników architektury Poznania i Targów uczestniczyło w wycieczce śladami wielkiej wystawy Fenomen PeWuKi, zorganizowanej w czasie trwania Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA. Uczestnicy wydarzenia mieli okazję spotkać się z pasjonatami historii, zajrzeć do miejsca, gdzie wszystko się zaczęło, poznać obiekty, których historia ściśle z PeWuKą jest powiązana, a które funkcjonują w przestrzeni […]

Ponad 40 miłośników architektury Poznania i Targów uczestniczyło w wycieczce śladami wielkiej wystawy Fenomen PeWuKi, zorganizowanej w czasie trwania Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA.

Uczestnicy wydarzenia mieli okazję spotkać się z pasjonatami historii, zajrzeć do miejsca, gdzie wszystko się zaczęło, poznać obiekty, których historia ściśle z PeWuKą jest powiązana, a które funkcjonują w przestrzeni targowej i miejskiej do dzisiaj. Cieszy nas tak duże zainteresowanie tematyką związaną z tym niezwykłym i jedynym w swoim rodzaju wydarzeniem. Wśród uczestników znaleźli się m. in. przedstawiciele Centrum Otwartego, Wielkopolskiej Izby Budownictwa oraz Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.

Spotkanie zorganizowane zostało w ramach obchodów 90-lecia Powszechnej Wystawy Krajowej, przedsięwzięcia prezentującego osiągnięcia, istniejącego zaledwie od dekady, odrodzonego Państwa Polskiego. Nigdy wcześniej ani nigdy później Polacy nie zorganizowali tak potężnej wystawy. Dzisiaj z jej rozmachem mogą się równać wyłącznie światowe wystawy EXPO. PeWuKa trwała 138 dni i przyciągnęła aż 4,5 miliona gości.

Po zwiedzaniu PeWuKi goście wyjeżdżali z naszego miasta zafascynowani i spotkanie podczas Budmy pokazało, że fascynacja PeWuKą trwa do dzisiaj.