Atrakcje

Smelly Cat - czyli Przyjaciele na Confiction!

 

Czy jest tu ktoś, kto nie zna serialu „Przyjaciele”? (…śmiech publiczności)

Podczas Confiction - Festiwal Popkultury będziecie mieli niepowtarzalną szansę odwiedzić kawiarnię, w której popołudniami przesiadywali Ross, Chandler, Monica, Rachel, Phoebe i Joey!

Na stoisku przygotowanym przez Comedy Central Polska wydarzy się coś jeszcze – każdy prawdziwy koneser muzyczny od pierwszej nuty rozpozna utwór „Smelly Cat”, ci bardziej odważni, którzy zdecydują się zaśpiewać przed publicznością, będą mieli szansę wygrać bilety na Friendfest

Dla przypomnienia:

Smelly cat, smelly cat, What are they feeding you? Smelly cat, smelly cat, It's not your fault!


Wystawa Braci Kulesza

Wyjątkowa ekspozycja własnoręcznie wykonanych modeli z Uniwersum Star Wars. Adam i Marek Kulesza razem z Bernardem Szukielem tworzą swoje prace z prostych surowców i materiałów, które dzięki skali i szczegółowości są jedyne w swoim rodzaju. Kolekcję powiększali o kolejne eksponaty przez ponad 20 lat, tworząc modele unikatowe na skale europejską. Twórcy wystawy są laureatami licznych nagród i prezentują swoje dzieła miłośnikom popkultury na konwentach i eventach na całym świecie. Będzie można ich spotkać już w sierpniu na krakowskim Confiction!


Cosplay

Jesteś stałym bywalcem konwentów, a może to Twój pierwszy raz? Jedno jest pewne, musisz wziąć udział w naszym cosplayowym konkursie. Przedstaw nam swojego bohatera i odwzoruj postać jak najdokładniej. No dobra, nie musi być aż tak dokładnie, nie musisz też być profesjonalnym aktorem, dla nas liczy się kreatywna głowa i dobra zabawa. Niech twój fantastyczny bohater na chwilę stanie się częścią Confiction.


Smurfy

Dzięki Przedstawicielstwu Generalnemu Walonii-Brukseli w Polsce jedną z atrakcji Confiction będzie wystawa o Smerfach, przygotowana z okazji niedawnej 60 rocznicy debiutu niebieskich skrzatów na łamach komiksu. Zapraszamy miłośników Smerfów w każdym wieku, chcących lepiej poznać ich historię i twórców.

Wystawa zrealizowana przez Wallonia-Brussels International we współpracy z IMPS The Smurfs Brussels. Opracowanie graficzne polskiej wersji językowej przygotowało Krakowskie Stowarzyszenie Komiksowe.


Dawne Komputery i Gry

Lubicie gry sprzed kilkunastu-kilkudziesięciu lat? Dzięki współpracy z fundacją Dawne Komputery i Gry będziecie mogli zagrać w klasyki elektronicznej rozrywki. Pośród kilkudziesięciu stanowisk znajdą się m.in. Commodore 64 (International Karate, Boulder Dash, Pac man), Amiga 500 (Lotus, Franko, Sensible Soccer, Cannon Fodder), NES (Super Mario, Excitebike, Duck Tales, Tetris), SNES (Smerfy, Donkey Kong Country, Fifa 96), Nintendo 64 (Super Mario 64, Tetrisphere, Mario Kart 64, Mario Tennis), Atari 2600 (Space Invaders, Pac man, Tank, Haunted House) oraz komputery klasy PC z win 98 spięte w sieć (Duke Nukem 3d, Dyna Blaster).

Sprzęt dobrano przekrojowo tak, by pokazać ewolucję gier, komputerów i konsol począwszy od końca lat 70-tych, aż po początek XXI wieku. Cała strefa oczywiście będzie w pełni interaktywna - na każdej z maszyn będzie można pograć. Oczywiście za ekrany posłużą klasyczne telewizory kineskopowe. Do zobaczenia!


Kobito Rakugo

Troje pasjonatów japońskiego teatru jednego aktora – Rakugo, którzy za cel obrali sobie propagowanie tej formy sztuki. Występowali już na wielu konwentach, zawsze tłumnie przyciągając widownie. Na Confiction przygotują dla Was prelekcje, warsztaty i najważniejsze – występ. Jeśli kiedykolwiek oglądaliście „Shouwa Genroku Rakugo Shinhuu” i chcielibyście zobaczyć Rakugo na żywo – to coś dla Was. A może nigdy nie słyszeliście o tej formie sztuki? Nic straconego! Najwyższy czas aby ją poznać. Bo warto!


Ekipa Dźwięcznego Woksela (EDW) feat. Idolki.pl

W odległej, tokijskiej Akihabarze znaleźć można moc automatów do gier, które potrafią, do granic możliwości, wykorzystać koordynację wzroku, słuchu i ruchu jednocześnie!
Doświadczcie tego na Festiwalu Confiction, dzięki grupie zapaleńców, którzy przywiozą ze sobą repliki maszyn i zadbają o to, by zarówno nowicjusz, jak i wprawiony gracz, bawili się świetnie!
W strefie gier muzycznych znajdziecie też porty popularnych gier typu "gatcha" oraz specjalnie przygotowane miejsce do zdjęć.


Wydawnictwo Animagia.pl

Festiwal Confiction odwiedzi szef polskiego wydawnictwa anime, Tomasz "Owoc" Lewoc. To entuzjasta pełen pasji, o potężnej wiedzy, znany w społeczności fanowskiej jako porządnie przygotowany prelegent.
Razem z Wami przeanalizuje obraz rynku wydawniczego w kraju i przekopie się przez świeże, wydawane w Japonii serie, zarówno hity, jak i te mniej doceniane. A jak go poprosicie, na pewno opowie więcej 😉
Zajrzycie na stronę Animagii, gdzie czekają na Was perfekcyjnie spolszczone anime: www.animagia.pl


Muzeum Manggha

Muzeum Manggha łączy podstawowe funkcje muzealne z szeroką aktywnością żywego centrum kultury, propagującego wiedzę na temat Japonii i Dalekiego Wschodu. W nowoczesnym, przyjaznym budynku, zaprojektowanym przez wybitnego japońskiego architekta Aratę Isozakiego, działa muzeum nowego typu, stosujące nowe metody i formy działania. Wykorzystując bogate doświadczenia i kontakty, podejmujemy wątki związane przede wszystkim ze sztuką, ale także z muzyką, teatrem, filmem, literaturą, filozofią, religią Japonii i Dalekiego Wschodu. Do tej pory prezentowaliśmy ponad 100 wystaw, zarówno tradycyjnej sztuki japońskiej, współczesnej grafiki, malarstwa, instalacji, jak i najnowszych japońskich technologii.

Harmonogram wydarzeń

Sobota 17.08.2019
-11:00 – 12:00 Warsztaty kaligrafii na poziomie podstawowym. Przeznaczone dla wszystkich, którzy chcą spróbować swoich sił w kaligrafii japońskiej, niezależnie od wieku
-12:00 – 13:00 Prelekcja „Inspiracje Wielką Falą Hokusai'a we współczesnej modzie i popkulturze zachodniej”
-16:00 – 17:00 Quiz wiedzy o Japonii

Niedziela 18.08.2019
-13:00 – 14:00 Prelekcja „Tokio 24 – Krzysztof Gonciarz oraz Tokio. Smok i Smok - making of wakacyjnych wystaw w Muzeum Manggha”
-14:00 – 15:00 Pokaz parzenia herbaty z poczęstunkiem
Prowadzący: Murat Kornaev (zwycięzca międzynarodowego Tea Masters Cup w Seulu w 2016r.)

Dodatkowo, od piątku do niedzieli będzie możliwość skorzystania ze sklepiku Muzeum Manggha z gadżetami i merchem związanym z kulturą i sztuką Japonii oraz ze sklepiku herbacianego Murata Kornaeva, a także odwiedzenia mini-wystawy edukacyjnej Muzeum Manggha – kaligrafia, drzeworyty i ogródki zen.


Kino plenerowe

Lato to najlepsza okazja na seans filmowy na świeżym powietrzu. Podczas Confiction będziecie mieli szansę uczestniczyć w wyjątkowych pokazach filmowych na wielkim ekranie. Repertuar wkrótce. Nie możecie tego przegapić!


Gopniki

Gopniki Slav Squad to grupa entuzjastów hardbassu i słowiaństwa, którzy wprowadzą wszystkich w stan dobrej zabawy i zarażą energią. Szukajcie ich koło toru taktycznego Furii by zatańczyć z nimi do harbassów, zjeść wspólnie słonecznik oraz dobrze się bawić. Uprasujcie swoje galowe dresy, ćwiczcie przykuce żeby pięty przypadkiem nie odstawały, ponieważ szykuje się znów dzika, wschodnia impreza przez cały weekend. Na miejscu nauczycie się kazachoka i zrobicie zdjęcie z Blyatmobilem